Kuriózne prípady dokazujú, že cestovné poistenie sa skutočne oplatí

skupina turistov na slonoch
Dám si pozor. Mnoho Slovákov a Sloveniek význam cestovného poistenia stále podceňuje. Dovolenkári sa často domnievajú, že ak nevykonávajú žiadne extrémne športy a nepohybujú sa na nebezpečných miestach, nemôže sa im nič vážne prihodiť. Opak je však pravdou.
skupina turistov na slonoch

„V rámci komunikácie s klientelou sa stretávame s naozaj kurióznymi situáciami. Úrazy a nehody, ktoré sa im udiali, ich mnohokrát dostali do situácie, kedy potrebovali lekárske ošetrenie, a to v zahraničí nebýva lacné. Aj keď ich pred samotnou udalosťou ochrániť nedokážeme, vieme im preplatiť náklady za pobyt v nemocnici či potrebnú liečbu. Sumy, ktoré našej klientele takto preplácame, sú s cenami poistenia neporovnateľné,“ uvádza hovorkyňa Unionu Kristína Baluchová.

V januári poisťovňa kompenzovala náklady vo výške viac ako 500 eur klientke, ktorú na dovolenke v Indonézii uštipol had. „Had sa skrýval v šatách, ktoré mala zavesené v skrini. Je zrejmé, že tejto situácii predísť nemohla,“ vysvetľuje Baluchová. „Klientka bola hospitalizovaná, dostala protijed a infúziu. Našťastie, všetko skončilo dobre.“

Medzi ďalšie zvláštne poistné udalosti patrí zážitok klienta, ktorého počas pobytu v USA niekto postrelil vzduchovkou do pleca. „Zranenie sa udialo večer, náš klient bol na návšteve u svojich priateľov a náhla bolesť a krv ho šokovali. Neskôr sa zistilo, že v okolí zvykli susedia vzduchovkou plašiť zver,“ uvádza Baluchová. Ošetrenie v miestnej nemocnici nakoniec klienta vyšlo na tritisíc eur.
A kde sa človek môže stretnúť s najnebezpečnejšími situáciami? „Zaznamenávame udalosti z rôznych častí sveta, tu sa na klientov nevzťahuje žiadna štatistika. Z Islandu evidujeme zrážku snežného skútra s kamiónom, z Ázie uhryznutie opicou, ale riešili sme aj zabehnutú kosť v hrdle, ktorá potrápila nášho poisteného v Chorvátsku.“

Je tiež dôležité uvedomiť si, že Európska karta zdravotného poistenia (EHIC), ktorou Slováci a Slovenky disponujú, kryje len základnú a neodkladnú zdravotnú starostlivosť, a iba vo verejných zdravotníckych zariadeniach. Ak by bol klient napríklad v zahraničí hospitalizovaný a jeho zdravotný stav by si vyžadoval prevoz naspäť na Slovensko, tieto náklady mu už EHIC nekryje.

Potešujúce je, že do cien cestovného poistenia sa zatiaľ nepremietla inflácia. Pokiaľ došlo k navýšeniu cien poistenia, bolo to vždy vyvolané úpravami rozsahu poistenia a navýšením limitov poistného krytia vybraných rizík ponúkaných v rámci jednotlivých produktov cestovného poistenia, čo je pre poistených výhodou.

„V rámci individuálneho krátkodobého cestovného poistenia vyjde poisteného dovolenkový pobyt v rámci Európy v rozsahu poistenia základných rizík, t.j. liečebných nákladov v zahraničí, poistenia zodpovednosti za škodu, poistenia úrazu a poistenia batožiny menej než 30 eur. Poistenci a poistenky Union zdravotnej poisťovne majú k tomu nárok na zľavu 30 percent z tejto sumy, zvýhodnené ceny sa týkajú aj detí a mladistvých,“ uzatvára hovorkyňa Kristína Baluchová.

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

• iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

• Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.