……………

Očné vyšetrenie: Nazabúdajte na pravidelné kontroly zraku!

kontrola zraku
Očného lekára by ste mali navštevovať pravidelne, aj keď nepociťujete žiadne problémy. Vyšetrenie zraku môže odhaliť ochorenia očí, ale aj iných orgánov.
kontrola zraku

Očný balík a príspevok na okuliarový rám

V rámci Očného balíka môžete raz ročne absolvovať komplexné očné vyšetrenie aj optickú koherentnú tomografiu úplne zadarmo. Vašim deťom poskytneme príspevok na okuliarový rám vo výške 20 eur a celá rodina môže využiť zľavu na okuliare a rámy v e-shope Eyerim.

Na vyšetrenie očí a zraku sa často zabúda, pretože očné ochorenia sa vyvíjajú pomalšie a oči príliš nebolia ani pri vážnych stavoch. Keď sa prejavia prvé výraznejšie príznaky ochorenia očí, môže byť už neskoro. U mnohých očných ochorení však platí, že sú pomerne dobre liečiteľné, pokiaľ sa diagnostikujú včas.
Preto by mal očnú ambulanciu z vlastnej iniciatívy navštíviť každý – nie iba tí, ktorí nosia okuliare.

Union zdravotná poisťovňa vám umožňuje raz za rok absolvovať celkom zadarmo komplexné očné vyšetrenie aj optickú koherentnú tomografiu v spolupracujúcich očných klinikách vo všetkých regiónoch Slovenska. Stačí, ak požiadate svojho všeobecného lekára o výmenný lístok na očné vyšetrenie. Objednajte sa v jednej z očných kliník a dohodnite si termín vyšetrenia.

Balík

Balík výhod pre váš zdravý zrak vo výške až 150 eur. Na zdraví našich poistencov nám záleží, preto majú v rámci očného balíka komplexné vyšetrenie očí a OCT vyšetrenie úplne zdarma. Okrem toho prispejeme deťom na okuliare.

Ako prebieha očné vyšetrenie?

Súčasťou každého vyšetrenia a merania zraku je anamnéza – informácie o aktuálnych zdravotných problémoch, zrakových vadách, úrazoch, celkových ochoreniach, operáciách a z hľadiska genetiky aj o zdravotnom stave a ochoreniach vašich najbližších príbuzných. Vyšetrenie sa líši od veku, individuálnej potreby a zdravotného stavu pacienta. Štandardne sa vyšetruje:

Pre niektoré merania je nutné oko tzv. rozkvapkať pomocou špeciálnych kvapiek, ktoré zaisťujú rozšírenie zreničky a uvoľnenie akomodačných svalov.
To umožňuje vyšetrenie očného pozadia (sietnice, sklovca a zrakového nervu) a odhalenie skrytých dioptrií.

Optická koherentná tomografia (OCT)

V prípade potreby vám lekár odporučí aj bezkontaktné zobrazovacie vyšetrenie vnútorných štruktúr oka s vysokým rozlíšením detailov. Prístroj pomocou laserového lúča premeria a dokonale zmapuje sietnicu. Vyšetrenie na OCT je bezbolestné, relatívne krátke a väčšinou nie je potrebné rozkvapkávanie oka, takže ihneď po vyšetrení je možné normálne zaostrovať.

Od akého veku a ako často je odporúčané pravidelné očné vyšetrenie?

Frekvencia návštevy očného lekára závisí od veku a od pridružených ochorení. Ľudia, u ktorých je vyššie riziko akejkoľvek očnej choroby, ako je napríklad vysoká dioptrická chyba, majú cukrovku alebo sa očné ochorenia vyskytujú v rodine, by na pravidelné vyšetrení očí rozhodne zabúdať nemali.
Do 40 rokov stačí raz za dva roky, neskôr je optimálne absolvovať komplexné vyšetrenie očí každý rok.

Čo môže odhaliť očné vyšetrenie?

Vďaka pravidelným kontrolám u očného lekára je možné včas odhaliť nielen ochorenia očí, ale aj mnohé ochorenia, ktoré postihujú ako prvé oko. Ide napríklad o cukrovku, pásový opar, zápalové ochorenia kĺbov a ciev, boreliózu, toxoplazmózu, ale aj nádory mozgu.

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

• iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

• Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.