Onkokontrola – nová platforma na zlepšenie prevencie a povedomia o onkologických ochoreniach

portál Onkokontrola
Platformu Onkokontrola podporujú všetky tri zdravotné poisťovne. Od novej webstránky si sľubujú vyššiu účasť na prevencii a zlepšenie povedomia o onkologických diagnózach.
portál Onkokontrola

Nová komunikačná platforma Onkokotrola môže pomôcť zvýšiť účasť na skríningoch, zachraňujúcich životy. Ministerstvo zdravotníctva SR vytvorilo za pomoci odbornej verejnosti platformu (www.onkokontrola.sk), ktorá zastrešuje všetky dôležité informácie o skríningu rakoviny krčka maternice, rakoviny prsníka a rakoviny hrubého čreva a konečníka.

Návštevníkom a návštevníčkam webstránky ponúka prehľad toho, kedy by mali tieto dôležité kontroly absolvovať, ako sa na ne pripraviť a kde sa môžu objednať. Onkokontrola vznikla z iniciatívy Ministerstva zdravotníctva SR a za prípravou projektu stojí Národný onkologický inštitút, pacientske organizácie aj všetky tri zdravotné poisťovne. Tie tento osvetový projekt podporujú komunikačne aj po svojej línii avšak s jednotným cieľom zvýšiť povedomie ľudí o týchto vážnych onkologických ochoreniach a dôležitosti prevencie.

„Každý deň zvykneme vyjadrovať naše postoje k rôznym témam či výzvam nášho zdravotníctva, dnes však vydávame rovnaké stanovisko: v mene všetkých troch zdravotných poisťovní sa prihovárame k našim poistencom a poistenkám, aby venovali pozornosť pozývacím listom od poisťovní a pre doplňujúce informácie neváhali navštíviť webstránku Onkokontroly alebo kontaktovali svoju zdravotnú poisťovňu.

Účasť na skríningoch je stále nepostačujúca, je naším spoločným cieľom zvýšiť záujem ľudí o kontrolné vyšetrenia v rámci prevencie,“ vysvetľujú hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne Kristína Baluchová, hovorca Dôvery Branislav Cehlárik a hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Eva Peterová.

Zdravotné poisťovne v týchto dňoch upozorňujú na skríning rakoviny prsníka, ktorý sa vykonáva prostredníctvom mamografického vyšetrenia. „Veríme, že počas „ružového októbra“, mesiaca, ktorý je venovaný práve povedomiu o rakovine prsníka, dokážeme zvýšiť informovanosť o dôležitosti prevencie i možnostiach samovyšetrenia,“ dodávajú poisťovne.

Skríning rakoviny prsníka by mali absolvovať ženy staršie ako 50 rokov každé dva roky. Prevencia sa samozrejme týka všetkých vekových kategórií.

Zdravotné poisťovne pravidelne posielajú svojim poistencom a poistenkám pozývacie listy na skríningové vyšetrenia. Súčasťou listov budú odteraz aj letáky Onkokontroly so zrozumiteľnou infografikou. Poisťovne apelujú na svoju klientelu, aby ich v prípade otázok či potreby pomôcť s objednaním sa na onkokontrolu neváhala kontaktovať.

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

• iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

• Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.