……………

Pôrod a koronavírus: Rodičky s COVID-19 pôjdu na tzv. červené pracoviská

Rodička s koronavírusom

Veľa budúcich mamičiek v týchto dňoch intenzívne pátra po informáciách, ako to vyzerá na pôrodných sálach a aký je postup v prípade, že by boli pozitívne testované na COVID-19.

Rodička s koronavírusom

Promama pre vás u hovorkyne a riaditeľky Komunikačného odboru Ministerstva zdravotníctva SR Zuzany Eliášovej zisťovala, aké opatrenia rezort chystá:

Tehotné s pozitívnym koronavírusom budú primárne odosielané k pôrodu na takzvané červené pracoviská pripravené na pozitívnych pacientov. Samozrejme, každý pôrod je veľmi individuálny, takže ak by prišla rodička, ktorú už z hľadiska pokročilého štádia pôrodu nie je možné odoslať preč, bude na každom gynekologicko-pôrodníckom pracovisku vyhradený izolovaný pôrodný box, kde daná pacientka porodí a následne bude izolovaná so svojím dieťatkom,“ povedala pre Promamu.

Aktualizácia 30.3. 2020 19.00 hod.: Eva Kliská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava dnes potvrdila, že pre bratislavské rodičky s COVID-19 budú odosielané na Kramáre.

Podľa Eliášovej je v súvislosti so súčasnou situáciou samozrejmá aj snaha púšťať mamičky domov čo najskôr, všetko však závisí od klinického stavu matky a novorodenca.

Ministerstvo má už pripravené aj odporúčania na triedenie tehotných žien podľa podozrenia na možnosť nakazenia sa koronavírusom. Pripravené sú aj algoritmy na postup pri pôrode u rodičky s podozrením či s potvrdením na COVID-19 a chod pôrodných sál vzhľadom na aktuálnu situáciu.

Viac o tejto téme si prečítajte v článku Pôrod počas koronavírusu – ako postupujú pôrodnice?

Pozrite sa, ako si nacvičovali pôrod rodičky s ochorením COVID-19 v Levickej pôrodnici.

Marina Gorghetto

Autorka: Marína Gorghetto

Dlhoročná novinárka so skúsenosťami z obľúbených týždenníkov, mesačníkov, webov či televízie Markíza. Žila a pracovala v Španielsku a tri roky strávila v Indonézii, kde prednášala na jednej z najväčších jávskych univerzít žurnalistiku. Milovníčka cappuccina a špagiet sa v súčasnosti naplno venuje dcérke, písaniu pre portál Promama, ako aj materskému centru Obláčik, ktorého je štatutárkou.

Marína Gorghetto

Marína Gorghetto

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

• iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

• Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.