Víkend v Rakúsku: tieto miesta tak ľahko nenájdete

neznáme miesta v Rakúsku
Láka vás stráviť víkend v Rakúsku? Spoznajte tajomné zákutia nášho juhozápadného suseda.
neznáme miesta v Rakúsku

Milujete cestovanie po Slovensku, no tentokrát máte chuť na zmenu? Nemusíte cestovať tisíce kilometrov, aby ste spoznali prírodné, historické a kultúrne skvosty, veľa zábavných atrakcií vo vode či vzduchu, využili neobmedzené nákupné možnosti iaj unikátnu gastronómiu.

Víkend v Rakúsku vám dáva príležitosť zoznámiť sa so zaujímavými miestami, ktoré by ste inde na svete hľadali len ťažko.

TOP (ne)známe turistické skvosty Rakúska

Viedeň, hlavné mesto Rakúska, je perlou tejto krajiny a jedným z najvyhľadávanejších turistických cieľov. Ani zďaleka to však neznamená, že víkend musíte prežiť práve tu. Aj keď na zahodenie, rozhodne, nie je.

Ak vás však lákajú menej známe miesta a máte uzatvorené cestovné poistenie, môžete ho prežiť akčnejšie, alebo aspoň menej všedne. Čo stojí v Rakúsku naozaj za to?

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Prírodná rezervácia Ötscher-Tormäuer

Nemusíte byť turisti so skvelou kondičkou, špičkovou turistickým výstrojom a horolezeckými schopnosťami, aby ste si vychutnali rakúsky Grand kaňon. Aj keď je pravda, že na svoje si v najväčšej prírodnej rezervácii dolného Rakúska prídu aj horolezci.

Ötscher-Tormäuer je miesto plné protikladov. Snúbi sa tu prekrásna príroda tvorená horskými pastvinami, hlbokými roklinami, vodopádmi a jaskyňami, kde si vychutnáte božský pokoj, so zážitkovými stanicami.

Nenáročné turistické chodníky zvládnete ľavou-zadnou aj s deťmi. Na niektorých miestach môžete využiť sedačkové lanovky a nechať sa unášať pohľadom na mostviertelské Alpy zhora.

Pre dokonalý pôžitok a pocit bezpečia, ktorý je na nezaplatenie, kdekoľvek sa nachádzate, uzatvorte si cestovné poistenie online s voliteľným rozsahom poistenia presne podľa vašich potrieb pre celú rodinu.

Mesto Mödling

Ak sa predsa len rozhodnete pre návštevu Viedne, osemnásť kilometrov západne od hlavného mesta Rakúska sa nachádza malebné mestečko Mödling.

Námestie je zdobené renesančnými maľbami a ponúka ideálnu príležitosť na romantickú prechádzku. Očarí vás zrúcanina hradu, aj akvadukt Mödling, kostoly, divadlá, bohatá ponuka reštaurácií, kaviarní i obchodov. Nevynechajte Husarentempel, pripomínajúci grécky chrám.

V okolí stojí za návštevu lichtenštajnský hrad. Románsky hradný komplex pochádza z roku 1130. Pôsobivý interiér s množstvom expozícií a prekrásnym výhľadom na Viedeň navštívia ročne tisíce turistov z celého sveta. Jedinečný zážitok ponúka aj prechádzka po okolitých viniciach.

Obec Laxenburg

Laxenburg sa nachádza na predmestí Viedne a zamilujete si ho najmä v prípade, že milujete historické pamiatky. Romantický hrad Franzensburg, Starý zámok a zámok Modrý dvor sú neodmysliteľnou súčasťou obce.

Len pre zaujímavosť, práve tu strávili medové týždne cisár František a legendárna Sisi. Urobiť tak môžete aj vy. Zamilovaný nádych chvíľam prežitých v tejto oblasti dodajú prechádzky v historickom krajinárskom parku.

Eisenerz

Online poistenie vám dáva istotu, že môžete cestovať, kamkoľvek sa vám zažiada, bez najmenších obáv. Približne dvestopäťdesiat kilometrov od Bratislavy leží banské mestečko Eisenerz, preslávené ťažbou železnej rudy už od obdobia 12. storočia.

Ak si návštevu správne načasujete na máj alebo jún a patríte medzi milovníkov motokrosu, užijete si preteky Erzberg Rodeo, ktoré sa konajú pravidelne už od roku 1995.
Severozápadne od Eisenerzu je situovaný zámok Leopoldstein a rovnomenné jazero nachádzajúce sa v zajatí ihličnatých a zmiešaných lesov. Okolo jazera vedie trojkilometrový chodník.

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

• iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

• Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.