Zdravé reči #141: Zdravá strava na školách

ZR_141-Zdravá strava na školách
Vypočujte si 141. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme zdravej strave na školách.
ZR_141-Zdravá strava na školách

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Kampaň Buy Better Food iniciovala celoeurópsku petíciu za zdravé jedlo pre každé dieťa v každej škole v Európskej únii. Cieľom je zdravý život pre našu budúcu generáciu. Potreba zlepšiť stravovanie detí vychádza zo štatistík, podľa ktorých už každé tretie dieťa v Európskej únií trpí obezitou. Väčšina ich energetického príjmu, resp. príjmu potravy pochádza práve zo školských jedální.

Program Skutočne zdravá škola zlepšuje dostupnosť zdravej a vyváženej stravy žiakom v materských, základných a stredných školách. Zároveň pomáha rozvíjať kultúru zdravého stravovania sa. Do programu je v súčasnosti zapojených približne 90 slovenských škôl. Ešte stále ich môže byť viac.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Na tému stravy na školách sa pozrieme s Anetou Vaculíkovou, riaditeľkou programu Skutočne zdravá škola a hovorcom spoločnosti Kaufland, Samuelom Machajdíkom.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 141. dielu podcastu Zdravé reči, zdravá strava na školách, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

• iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

• Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.